fcicrop

Dog Shows 2019

                                                                                                          

C.A.C.I.B. and C.A.C. SHOWS 2019

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

PHOTOS  VIDEO

02.02

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

02.02

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

03.02

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

03.02

TIMISOARA

TURNEUL CAMPIONILOR

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

03.02

TIMISOARA

CEREMONIA TOP DOG 2018

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

16.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

ALBUM VIDEO

16.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

ALBUM VIDEO

17.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

ALBUM VIDEO

17.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

ALBUM VIDEO

31.03

SIBIU

CAMPIONATUL CIOBANESTILOR ROMANESTI

A.CH.R

ALBUM  

06.04

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.BISTRITA-NASAUD

ALBUM

06.04

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.BISTRITA-NASAUD

ALBUM

07.04

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.BISTRITA-NASAUD

ALBUM

13.04

SATU MARE

C.A.C.

A.CH.SATU MARE

ALBUM

13.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

ALBUM

14.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

ALBUM

04.05

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH.SUCEAVA

ALBUM

04.05

SUCEAVA

C.A.C.I.B.

A.CH.SUCEAVA

ALBUM

05.05

FOCSANI

2 X C.A.C.

A.CH.VRANCEA

11.05

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

11.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

12.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

25.05

SIBIU

C.A.C.

A.CH.SIBIU

ALBUM

25.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

ALBUM

26.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

ALBUM

22.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – CRUFT`S QUALIFICATION

A.CH.M.B.

ALBUM

22.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.MB.

ALBUM

23.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – CAMPIONATUL UNIUNII CHINOLOGICE MEDITERANIENE

A.CH.M.B.

ALBUM

23.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.MB.

ALBUM

06.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

ALBUM

07.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

ALBUM

03.08

BAIA MARE

C.A.C.

A.CH.MARAMURES

04.08

BAIA MARE

C.A.C.

A.CH.MARAMURES

10.08

ALBA IULIA

C.A.C.

A.CH.ALBA

ALBUM

10.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

ALBUM

11.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

ALBUM

17.08

COVASNA

C.A.C.

A.CH.COVASNA

ALBUM

18.08

COVASNA

C.A.C.I.B.

A.CH.COVASNA

ALBUM

31.08

CONSTANTA

2 X C.A.C.

A.CH.HOBBY

ALBUM CAC1 CAC2

01.09

CONSTANTA

C.A.C.I.B.

A.CH.HOBBY

ALBUM

07.09

DEVA

C.A.C.

A.CH.C.R.HUNEDOARA

08.09

DEVA

C.A.C.

A.CH.C.R.HUNEDOARA

14.09

TG.MURES

2 X C.A.C.

A.CH.MURES

ALBUM CAC1 CAC2

14.09

TG.MURES

C.A.C.I.B. – CRUFT`S QUALIFICATION

A.CH.MURES

ALBUM

15.09

TG.MURES

2 X C.A.C.

A.CH.MURES

ALBUM CAC3 CAC4

15.09

TG.MURES

C.A.C.I.B.

A.CH.MURES

ALBUM

21.09

ARAD

C.A.C.

A.CH.R.ARAD

ALBUM

21.09

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.R.ARAD

ALBUM

22.09

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.R.ARAD

ALBUM

28.09

IASI

C.A.C.

A.CH.IASI

29.09

IASI

C.A.C.

A.CH.IASI

29.09

IASI

C.A.C.I.B.

A.CH.IASI

19.10

TURDA

C.A.C.

A.CH.TURDA

19.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

20.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

26.10

ORADEA

C.A.C.

A.CH.M.ORADEA

26.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.M.ORADEA

27.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.M.ORADEA

02.11

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

03.11

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

             

 

CLUBS 2019

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

09.03

BUDILA

BH

C.N.C.G.

10.03

BUDILA

IGP 1, 2, 3

C.N.C.G.

16.03

ARAD

EX. MDR/SELECTIE ECHIPA NATIONALA

A.C.M.

16.03

CLUJ NAPOCA

EXPO CLUB

A.D.R.K.

17.03

ARAD

EX. MDR/SELECTIE ECHIPA NATIONALA

A.C.M.

23.03

CIUGUD

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

24.03

CIUGUD

EXPO CLUB

C.N.C.G.

31.03

CRAIOVA

TSAC

C.N.E.C.

30-31.03

TG. MURES

BH, IGP 1, 2, 3

A.CH. MURES

06.04

ARAD

EX. BH

A.C.M.

06.04

ARAD

TSAC

A.C.M.

06.04

ORADEA

VJP, DERBY

A.C.P.R.

07.04

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

06-07.04

COVASNA

BH,IGP, TSAC

A.CH.COVASNA

07.04

BISTRITA

EXPO CLUB

M.C.R.

07.04

BISTRITA

SELECTIE

M.C.R.

11-14.04

CALAFAT

4 X C.A.C.I.T.

C.N.C.A.

13-14.04

ARAD

VJP, DERBY

A.C.P.R.

13-14.04

ARAD

EXPO CLUB

A.C.P.R.

14.04

SUCEAVA

EXPO CLUB

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

14.04

SUCEAVA

SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

20.04

BUCURESTI

IGP, BH

C.N.C.G.

20.04

ORADEA

VJP, DERBY

A.C.P.R.

21.04

BUCURESTI

CAMPIONAT IGP – EX. CALIFICARE F.C.I.

C.N.C.G.

21.04

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

27-28.04

BUCURESTI

VJP, DERRBY

A.C.P.R.

27-28.04

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

05.05

CONSTANTA

TSAC

A.CH.HOBBY

05.05

CONSTANTA

BH

A.CH.HOBBY

05.05

FOCSANI

EXPO CLUB

E.B.C.R.

05.05

FOCSANI

EXPO CLUB

R.K.C.C.

12.05

TIMISOARA

EXPO CLUB

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

12.05

TIMISOARA

SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

18.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.A.R.

18.05

LAPUSEL

EXPO CLUB

D.C.R.

18.05

SLOBOZIA

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

19.05

LAPUSEL

SELECTIE

D.C.R.

19.05

LAPUSEL

BH, IGP

D.C.R.

24.05

ORADEA

EXPO CLUB – CAMPIONAT

B.C.C.

25.05

ORADEA

ATIBOX

B.C.C.

26.05

ORADEA

ATIBOX

B.C.C.

26.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.R.

26.05

SIBIU

EX. SELECTIE

C.C.R.

25-26.05

CRAIOVA

EX. IPO-R

C.N.E.C

01-02.06

BUCURESTI

AGIITY, TSAC, BH

A.CH.MB.

14.06

PITESTI

C.A.C.I.T. – MONDIORING

C.C.B.O.

15.06

PITESTI

T.S.A.C.

C.C.B.O.

16.06

PITESTI

BH

C.C.B.O.

21.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

S.C.R.

29.06

TIMISOARA

T.S.A.C.

C.N.E.C.

29.06

TIMISOARA

IPO-R

C.N.EC.

06.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.T.

06.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

27.07

TOHANUL NOU

BH

C.N.C.G.

28.07

TOHANUL NOU

IGP

C.N.C.G.

17.08

CLUJ NAPOCA

EX. MDR/SELECTIE ECHIPA NATIONALA

A.C.M.

18.08

CLUJ NAPOCA

EX. MDR/SELECTIE ECHIPA NATIONALA

A.C.M.

07.09

LAPUSEL

BH, IGP

D.C.R.

07-8.09

CRAIOVA

EX. IPO-R

C.N.E.C.

08.09

CRAIOVA

TSAC

C.N.E.C.

08.09

DEVA

EXPO CLUB

C.C.R.

08.09

DEVA

EX. SELECTIE

C.C.R.

13.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.N.T.

13.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

14.09

BRASOV

EXPO CLUB

E.B.C.R.

14.09

ORADEA

SOLMS, AZP, HZP

A.C.P.R.

14.09

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

15.09

TARGU MURES

EXPO CLUB

C.C.R.

15.09

TARGU MURES

EX. SELECTIE

C.C.R.

15.09

ORADEA

DERBY, AZP, HZP

A.C.P.R.

15.09

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

20.09

ARAD

EXPO CLUB

C.C.A.R.

20.09

ARAD

EXPO CLUB

R.K.C.C.

28-29.09

ARAD

HZP, SOLMS,  AZP, AV

A.C.P.R.

28-29.09

ARAD

EXPO CLUB

A.C.P.R.

28.09

CLUJ NAPOCA

BH,  T.S.C.A.

A.CH.NAPOCA

04-06.10

CAREI

CAMPIONAT CRESTERE, SELECTIE

C.N.C.G.

03-06.10

CALAFAT

4 X C.A.C.I.T. – PONTATORI INSULARI

C.N.C.A.

03-06.10

CALAFAT

4 X C.A.C.I.T. – PONTATORI CONTINENTALI

C.N.C.A.

03.-06.10

CALAFAT

4 X C.A.C.I.T. – POTATORI INSULARI - CHETA

C.N.C.A.

05-06.10

BUCURESTI

HZP, SOLMS, AZP, AV

A.C.P.R.

05-06.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

05.10

BUCURESTI

BH, IPO, TNAR

D.C.R.

06.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

D.C.R.

06.10

SUCEAVA

EXPO CLUB

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

06.10

SUCEAVA

SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

12.10

ORADEA

HZP, SOLMS, AZP, AV

A.C.P.R.

12.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

13.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

13.10

ORADEA

HZP, SOLMS, AZP, AV

A.C.P.R.

13.10

LAPUSEL

BH, IGP

D.C.R.

12-13.10

CRAIOVA

CAMPIONAT NATIONAL IPO-R

C.N.E.C.

19.10

BUCURESTI

SOLMS, AZP, HZP, AV

A.C.P.R.

19.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

19-20.10

TG. MURES

HZP, SOLMS, AZP, AV

A.C.P.R.

19-20.10

TG. MURES

EXPO CLUB

A.C.P.R.

19-20.10

PECICA

BH, IGP

A.CH.R.ARAD

19-20.10

PECICA

SELECTIE, CALIFICARE ECHIPA ROMANIEI

A.CH.R.ARAD

20.10

TURDA

EXPO CLUB

M.C.R.

20.10

TURDA

SELECTIE

M.C.R.

24-25.10

DEVA

2 X C.A.C.T.

A.C.P.R.

24-25.10

DEVA

2 X C.A.C.

A.C.P.R.

25.10

ORADEA

EXPO CLUB

C.C.A.R.

25.10

ORADEA

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

25.10

ORADEA

EXPO CLUB

R.R.C.

02.11

CRAIOVA

EXPO CLUB

B.C.C.

03.11

ARAD

EX. BH

A.C.M.

03.11

ARAD

TSAC

A.C.M.

15.11

ORADEA

C.A.C.I.T. – IGP-MD

C.C.B.O.

16.11

ORADEA

IGP, IGP-RS, IGP-AG, IGP-OB

C.C.B.O.

16.11

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.D.R.K.

17.11

ORADEA

CANICROSS, EX. SELECTIE

C.C.B.O.

17.11

ORADEA

EXPO CLUB

C.C.B.O.

22.11

LUPENI

IGP, BH, TSAC

A.CH.HARGHITA


 

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

A.C.M.

Asociatia Club Mondioring

A.C.P.R.

Asociatia pentru Caini Pontatori din Romania

A.D.R.K.

Asociatia Danubius Rottweiler Klub

B.C.C.

Boxer Club Carpatia

C.C.A.R.

Clubul Cainilor de Agrement din Romania

C.C.B.O.

Clubul de Ciobanesti Belgieni si Olandezi

C.C.C.

Clubul Crescatorilor de Corbi

C.C.R.

Carpatin Club Romania

C.D.C.

Clubul de Dresaj Canin

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National Bucovina al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

C.N.C.A.

Clubul National Caini Aret

C.N.C.G.

Clubul National de Ciobanesc German

C.N.C.T.R.

Clubul National al Cresacatorilor de Teckel din Romania

C.N.E.C.

Clubul National de Educare Canina

C.N.T.

Clubul National de Terrieri

C.S.C.

Cocker Spaniel Club

D.C.R.

Doberman Club Romania

E.B.C.R.

English Bulldog Club Romania

M.C.R.

Mioritic Club Romania

R.K.C.C.

Russian Karolek Caucassian Club

R.R.C.

Romania Retriever Club

   

 

 


 

Photo & Video Updates

Best in Show PhotosnewTg. Mures,newArad,

Best in Show Videos:  newTimisoara

Seminars Videos: Seminar dr. Tamas Jakkel - Topics: 1. New era, new challenges,new solutions in the world of cynology 2. Type, standard, style, health

  • Latest update:Wednesday 16 October 2019, 14:22:53.

cdmec142

Find us on Facebook