fcicrop

Dog Shows 2020

C.A.C.I.B. & C.A.C. SHOWS 2020

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

31.01

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

01.02

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

01.02

TIMISOARA

TURNEUL CAMPIONILOR

A.C.H.R.TIMIS

02.02

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

02.02

TIMISOARA

CEREMONIA TOP DOG

A.CH.R.TIMIS

22.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

22.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

23.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

23.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

28.03

PREDEAL

CAMPIONAT CIOBANESTI ROMANESTI

A.CH.R.

04.04

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.B.N.

04.04

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.B.N.

05.04

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.B.N.

05.04

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.B.N.

01.05

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

02.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

02.05

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

03.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

09.05

FOCSANI

 2 X C.A.C.

A.CH.VRANCEA

10.05

FOCSANI

C.A.C.

A.CH.VRANCEA

16.05

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

16.05

SATU MARE

C.A.C.

A.CH.SATU MARE

17.05

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

23.05

SUCEAVA

C.A.C.I.B.

A.CH.SUCEAVA

23.05

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH.SUCEAVA

24.05

SUCEAVA

C.A.C.I.B.

A.CH.SUCEAVA

23.05

GIURGIU

C.A.C.

A.CH.SHARKY

24.05

GIURGIU

C.A.C.

A.CH.SHARKY

30.05

SIBIU

C.A.C.

A.CH.SIBIU

30.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

31.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

13.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.MB.

13.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.MB.

14.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.MB

14.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.MB.

04.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEPMPER FIDELIS

04.07

PLOIESTI

C.A.C.

A.CH.SEMPER FIDELIS

05.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

11.07

ARAD

C.A.C.

A.CH.ARAD

11.07

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

12.07

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

08.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

08.08

ALBA IULIA

C.A.C.

A.CH.ALBA

09.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.C.H.ALBA

15.08

COVASNA

C.A.C.

A.CH.COVASNA

15.08

COVASNA

C.A.C.I.B.

A.CH.COVASNA

16.08

COVASNA

C.A.C.I.B.

A.CH.COVASNA

29.08

DEVA

2 X C.A.C.

A.CH.HUNEDOARA

30.08

DEVA

C.A.C.I.B.

A.CH.HUNEDOARA

11.09

TARGU MURES

C.A.C.I.B.

A.CH.MURES

11.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

12.09

TARGU MURES

C.A.C.I.B.

A.CH.MURES

12.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

13.09

TARGU MURES

C.A.C.I.B.

A.CH.MURES

13.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

26.09

IASI

2 X C.A.C.

A.CH.IASI

27.09

IASI

C.A.C.I.B.

A.CH.IASI

03.10

 

BAIA MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.MARAMURES

03.10

BAIA MARE

C.A.C.

A.CH.MARAMURES

04.10

BAIA MARE

C.A.C.

A.CH.MARAMURES

10.10

MEDIAS

C.A.C.

A.CH.MEDIAS

17.10

TURDA

C.A.C.

A.CH.TURDA

17.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

18.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

24.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.BIHOR

24.10

ORADEA

C.A.C.

A.CH.BIHOR

25.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.BIHOR

31.10

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

01.11

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

 

CLUBS

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

29.02

ARAD

BH, T.S.A.C.

A.C.M.

06.03

DEVA

EX. URMA

A.C.L.R.

07.03

DEVA

EXPO CLUB

A.C.L.R.

14-15.03

CAREI

EXPO CLUB

C.N.C.G.

14-15.03

CAREI

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

14-15.03

ARAD

SLECTIE ECHIPA NATIONALA FMBB 2020

A.C.M.

17-21.03

 

BUCURESTI

5 X C.A.C.I.T. CONTINENTALI

A.C.P.R.

17-21.03

BUCURESTI

5 C.A.C.I.T. INSULARI

A.C.P.R.

21.03

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

21.03

CLUJ NAPOCA

EX. URMA

A.C.L.R.

22.03

CLUJ NAPOCA

EXPO CLUB

A.C.L.R.

27-29.03

PITESTI

EXPO CLUB

C.C.B.O.

27-29.03

PITESTI

C.A.C.I.T., T.S.A.C., BH, AG, IGP,MD

C.C.B.O.

27-29.03

PITESTI

SELECTIE ECHIPA NATIONALA – FMBB 2020

C.C.B.O.

28.03

PREDEAL

EXPO CLUB

M.C.R.

28.03

PREDEAL

SELECTIE

M.C.R.

28-29.03

CRAIOVA

T.S.A.C.; IPO-R

C.N.E.C.

28-29.03

PITESTI

EXPO CLUB

C.N.C.G.

28-29.03

PITESTI

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

28-29.03

TARGU MURES

IGP 1,2,3 – CALIFICARE ECHIPA NATIONALA

A.CH.MURES

28-29.03

TARGU MURES

BH, BGH

A.CH.MURES

04-05.04

ORADEA

DERBY, VJP

A.C.P.R.

05.04

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

11-12.04

BUCURESTI

IGP; BH

C.N.C.G.

11-12.04

BUCURESTI

T.S.A.C.

C.N.C.G.

24-25.04

TIMISOARA

EXPO CLUB

C.N.C.G.

24-25.04

TIMISOARA

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

25-26.04

DEVA

IPO-R; T.S.A.C.

C.N.E.C.

25-26.04

LIPOVA

DERBY, VJP

A.C.P.R.

26.04

LIPOVA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

02-03.05

ORADEA

DERBY, VJP

A.C.P.R.

02-03.05

SIBIU

BH;T.S.A.C.

A.CH.SIBIU

03.05

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

09.05

SFANTU GHEORGHE

BH; IPO

A.CH.COVASNA

10.05

SFANTU GHEORGHE

T.S.A.C.

A.CH.COVASNA

16.05

SATU MARE

EXPO CLUB

B.C.C.

16-17.05

ZARNESTI

CAMPIONAT IGP

C.N.C.G.

24.05

LAPUSEL

CUPA EUROPEANA DOBERMANN DOBERMANN

D.C.R.

30-31.05

CAMPIA TURZII

EXPO CLUB

C.N.C.G.

30-31.05

CAMPIA TURZII

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

30-31.05

CRAIOVA

IPO-R

C.N.E.C.

30-31.05

BUCURESTI

AG; T.S.A.C.;BH

A.CH.M.B.

27-28.06

CLUJ-NAPOCA

EXPO CLUB

C.N.C.G.

27-28.06

CLUJ-NAPOCA

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

04.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.T.

04.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

10.07

ARAD

EXPO CLUB

C.C.A.R.

01-02.08

TIMISOARA

SELECTIE ECHIPA NATIONALA – CAMPIONAT MONDIAL SI NATIONAL MONDIORING

A.C.M.

20-23.08

CRAIOVA

F.C.I. W.CH. IPO-R

C.N.E.C.

11.09

TARGU MURES

EXPO CLUB

C.N.T.

11.09

TARGU MURES

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

02-04.10

 

CAMPIONAT CRESTERE

C.N.C.G.

02-04.10

 

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

03-04.10

ORADEA

SOLMS, HVP

A.C.P.R.

04.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

03-08.10

BUCURESTI

5 X C.A.C.I.T. CONTINENTALI

A.C.P.R.

03-08.10

BUCURESTI

5 X C.A.C.I.T. INSULARI

A.C.P.R.

08.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

04.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

D.C.R.

10-11.10

BUCURESTI

AG;T.S.A.C.;BH

A.CH.M.B.

10-11.10

LIPOVA

SOLMS, HVP

A.C.P.R.

11.10

LIPOVA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

17-18.10

ORADEA

SOLMS, HVP

A.C.P.R.

18.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

23.10

ORADEA

EXPO CLUB

C.C.A.R.

24.10

ORADEA

EXPO CLUB

B.C.C.

24-25.10

BUCURESTI

IGP;BH

C.N.C.G.

07.11

DEVA

EX. URMA

A.C.L.R.

08.11

DEVA

EXPO CLUB

A.C.L.R.

30.10-01.11

ORADEA

EXPO CLUB

C.C.B.O.

30.10-01.11

ORADEA

C.A.C.I.T., T.S.A.C., BH, AG, IGP, MD

C.C.B.O.

30.10-01.11

ORADEA

SELECTIE ECHIPA NATIONALA – FMBB 2021

C.C.B.O.

07.11

ARAD

BH, T.S.A.C.

A.C.M.

14-15.11

CRAIOVA

T.S.A.C.; IPO-R

C.N.E.C.

14.11

CLUJ NAPOCA

EX. URMA

A.C.L.R.

15.11

CLUJ NAPOCA

EXPO CLUB

A.C.L.R.

 

 

A.C.M.

Asociatia Club Mondioring

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

A.C.P.R.

Asociatia pentru Caini Pontatori din Romania

A.D.R.K.

Asociatia Danubius Rottweiler Klub

A.R.K.C.C.

Asociatia Russian Karolek Caucasian Club

B.C.C.

Boxer Club Carpatia

C.C.A.R.

Clubul Cainilor de Agrement din Romania

C.C.B.O.

Clubul de Ciobanesti Belgieni si Olandezi

C.C.C.

Clubul Crescatorilor de Corbi

C.C.R.

Carpatin Club Romania

C.C.R.T.T.

Clubul Ciobanestilor Rusesti si Tchiorny Terrier

C.D.C.

Clubul de Dresaj Canin

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National Bucovina al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

C.N.C.A.

Clubul National Caini Aret

C.N.C.G.

Clubul National de Ciobanesc German

C.N.C.T.R.

Clubul National al Cresactorilor de Teckel din Romania

C.N.E.C.

Clubul National de Educare Canina

C.N.T.

Clubul National de Terrieri

C.S.C.

Cocker Spaniel Club

D.C.R.

Doberman Club Romania

M.C.R.

Mioritic Club Romania

R.R.C.

Romania Retriever Club

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Photo & Video Updates

Best in Show PhotosnewIasi,newTurdanewOradea,newCraiova

Best in Show Videos:  newTimisoara

Seminars Videos: Seminar dr. Tamas Jakkel - Topics: 1. New era, new challenges,new solutions in the world of cynology 2. Type, standard, style, health

cdmec142